Warunki adopcji

Adopcja to przemyślane działanie. Nie można adoptować pod wpływem chwili, emocji, które targają nami widząc zdjęcie słodkiego szczeniaka czy ślicznego pieska.

Pies to nie rzecz tylko CZŁONEK RODZINY, istota, którą będziemy musieli opiekować się przez kilka/kilkanaście lat.

To nie zabawka, którą postawimy na półce kiedy się znudzi. To żywa istota, która musi wyjść na spacer, poudzielać się towarzysko (wąchanie trawy, znaczenie terenu, spotkania z innymi psami), skorzystać z toalety (trawy), zjeść,. Istota ta nie zawsze może pojechać za granicę czy na wczasy z nami, wyjazd majowy czy narty. Istota ta będzie chorować co wiąże się z kosztami. Co jeśli zje nasze ulubione buty, czy w najlepszym wypadku nabrudzi na dywan, wytarza się w padlinie lub błocie.

Warunki naszej adopcji są proste. Przede wszystkim wymagamy przemyślenia adopcji. Możliwe jest także przeprowadzenie wizyty przed adopcyjnej. Jest to spotkanie z wolontariuszem, który odwiedzi przyszłe miejsce zamieszkania pupila, porozmawia, doradzi i odpowie na ewentualne pytania czy uwagi. Na wizycie muszą być wszyscy członkowie rodziny, którzy wyrażą zgodę na adopcję.

Umowa adopcyjna to umowa którą przyszły właściciel zobowiązuje się podpisać. Umowa ta powstała na podstawie naszych doświadczeń związanych z adopcjami. Każdy punkt to osobna historia psa i oby umowa nie wymagała rozszerzenia

Wizyty poadopcyjne to nic innego jak utrzymany kontakt z nami. (wysyłamy maile – zdjęcia, dzwonimy, chwalimy się naszym pupilem a czasami spotykamy)

STERYLIZACJA/KASTRACJA to niepodważalny warunek adopcji. Staramy się by psiaki przekazane do adopcji zawsze były wykastrowane jednak czasami nie możemy wykonać zabiegu z różnych względów takich jak np. zbyt młody/stary wiek zwierzęcia lub zły stan zdrowia.

Czy to takie straszne ? Dla osoby, która z góry zakłada, że nie podoła wyzwaniu – TAK. Dla osoby, która będzie traktować psiaka jak członka swojej rodziny – NIE. Dowód ? Nasi podopieczni, którzy znaleźli domy !

W A Ż N E !
Podczas spotkania adopcyjnego dotyczącego psa, miej ze sobą smycz i obrożę.
Podczas spotkania adopcyjnego dotyczącego kota, miej ze sobą transporter lub specjalny koszyk dla kota (zamykany).