Przygotowania do adopcji

Przed przyjęciem nowego członka rodziny trzeba się solidnie przygotować.  Zacznijmy od obroży i ADRESATKI (to taka mała tubka metalowa lub stalowa blaszka, gdzie napisany jest numer telefonu do właściciela w razie gdyby pies się zgubił) oraz smyczy. Pies musi mieć gdzie spać. Nałóż narzutę na kanapę jeżeli nie lubisz sierści (wszak to członek rodziny, więc dlaczego ma nie korzystać z kanapy). Musimy zakupić POSŁANIE lub przygotować koc bo mimo tego, że psiak będzie mógł spać w łóżku czy na kanapie – pupil powinien mieć swój własny kąt.

Pies musi jeść. Niezależnie od tego czy będziesz gotować psu zakup SUCHĄ KARMĘ i naucz psiaka jeść. To wygoda a przede wszystkim sucha karma zawiera wszystkie niezbędne zwierzęciu witaminy i składniki. Jeżeli pies wymaga specjalistycznej karmy musisz taką kupić (jak skomponować jedzenie dla psa z chorą wątrobą czy nerkami?).

Kupując karmę w markecie czy sklepie SPÓJRZ NA SKŁAD TEJ KARMY!!! Większość karm dostępnych w sklepach zawiera 4 albo 5 % mięsa! A gdzie reszta???

Najlepiej kupić karmę w sklepie zoologicznym, u weterynarza lub renomowanych firmach w Internecie – wychodzi najtaniej a dowożą pod same drzwi!

NIE POLECAMY KARM REKLAMOWANYCH W TELEWIZJI typu PEDIGREE czy CHAPI. Przed zakupem tych karm zwróć uwagę na skład procentowy mięsa! W tej cenie zamówisz w Internecie karmę dobrej jakości z co najmniej 5 krotnie większą ilością mięsa, czyli białka!

Pies musi mieć w czym jeść. Musimy zakupić MISKI. 1 do wody (psiak musi mieć ciągły dostęp do wody) 2 do jedzenia.

ZABAWKI

SZOTKA/GRZEBIEŃ

SZAMPON

GRYZAKI (oj, jak psy lubią wszystko co śmierdzi, a mianowicie wędzone kurze łapki, żwacze, płuca i inne)

SMAKOŁYKI

Cała reszta w trakcie posiadania zwierzaka. To co najważniejsze już wymieniliśmy. A więc zapraszam na ZAKUPY .