Adopcja wirtualna

Wiemy, że nie zawsze jest możliwość adopcji psa lub kota, ale są inne sposoby jakimi możesz pomóc poprawić ich sytuację.
Taką formą wsparcia jest adopcja wirtualna – taka adopcja “na odległość”.

Jak zostać wirtualnym opiekunem?

Wystarczy wysłać maila na adres kundel100@gmail.com w treści wpisując swoje imię, nazwisko, które będzie wyświetlane przy zdjęciu „zaadoptowanego” zwierzaka na stronie Fundacji, oraz wpłacić kwotę 50 zł na konto: Fundacja Pomocy Zwierzętom KUNDEL BURY w Pabianicach, nr konta: 09 1750 0012 0000 0000 2188 4596, tytułem: „wirtualna adopcja + imię zwierzaka”.
Od teraz jesteś przez miesiąc wirtualnym opiekunem wybranego zwierzaka.

Czym jest wirtualna adopcja?

Jeżeli marzysz o adopcji zwierzaka, lecz nie masz możliwości tego zrobić, możesz zostać wirtualnym opiekunem jednego z naszych podopiecznych.
Na naszej stronie internetowej, przy zdjęciu wybranego psa pojawi się Twoje imię, nazwisko. Oczywiście w miarę swoich możliwości możesz również odwiedzić swojego podopiecznego, na pewno chętnie Cię pozna!

Jakie są koszty wirtualnej adopcji?

W chwili obecnej koszt wirtualnej adopcji zwierzaka, niezależnie od jego rasy czy tez rozmiarów to 50 zł miesięcznie.

Czy adoptując wirtualnie zwierzę podejmuję jakieś zobowiązanie?

Nie. Wpłacając na nasze konto kwotę 50 zł zostajesz wirtualnym opiekunem wybranego zwierzaka na 1 miesiąc. Dokonując takiej samej wpłaty w kolejnym miesiącu przedłużasz swój status wirtualnego opiekuna. Jeżeli chcesz zrezygnować, wystarczy napisać do nas maila z informacją, że rezygnujesz z wirtualnej adopcji oraz nie wpłacać kolejnej kwoty. Jednym słowem zrezygnować z wirutalnej adopcji możesz w każdej chwili, nie podając przyczyn. Oczywiście Fundacja nie zwraca wpłaconych wcześniej pieniędzy

Na co są przeznaczane pieniądze z wpłat?

Adopcje wirtualne choć w części umożliwiają nam pokrycie kosztów utrzymania naszych podopiecznych. Zwierzęta pod opieką Fundacji przebywają w domach tymczasowych oferowanych przez naszych wolontariuszy oraz w płatnych hotelach dla zwierząt.
Pieniądze z wpłat na wirtualne adopcje przeznaczane są na pokrycie kosztów wyżywienia zwierząt w domach tymczasowych, czy tez pokrycie opłat za hotel.
Często zdarza się, że trafiają do nas zwierzęta wymagające stacjonarnej opieki weterynaryjnej, adopcja wirtualna pomaga nam opłacić ich koszty hospitalizacji i leczenia.

Czy zwierzak adoptowany wirtualnie może zostać zaadoptowany?

Tak. Fundacja zastrzega sobie prawo do oddania wirtualnie adoptowanego zwierzaka do prawdziwej adopcji. W takim przypadku adopcja wirtualna traci ważność, wizytówka psa zostaje usunięta ze strony (wraz z nickiem wirtualnego opiekuna), a Fundacja w ciągu tygodnia od daty adopcji zobowiązuje się do poinformowania o fakcie wirtualnego opiekuna. Fundacja nie zwraca pieniędzy wpłaconych na rzecz wirtualnej adopcji psa. W przypadku wpłaty na zwierzaka, który w ciągu miesiąca, za który była wpłata, znajdzie nowy dom, Fundacja może zaproponować w ramach tej wpłaty innego psa do adopcji wirtualnej.

Kto może zostać wirtualnym opiekunem?

Wirtualnym opiekunem może zostać osoba prywatna, organizacja, określona grupa ludzi (np. szkoła, klasa itp.) czy też firma.
Dla firm może to być dodatkowa forma reklamy – mogą umieścić obok zdjęcia zwierzaka swoje logo, czy też odnośnik do strony internetowej.